Ubranka niemowlęce to temat numer jeden wśród mam, szczególnie tych, które przez życie obdarzone zostały maluszkami płci żeńskiej. A jednym z podstawowych elementów garderoby każdej małej dziewczynki są oczywiście body!

Dlaczego niemowlęce body są tak szalenie popularne?

Popularności bodziaków można na pewno upatrywać w ich niezwykłej wygodzie – ta jedna część garderoby osłania zarówno klatkę piersiową, brzuszek jak i plecki niemowlaka, nie trzeba więc martwić się tak, jak w przypadku koszulek i bluzeczek o to, by plecki nagle nie zostały odsłonięte, na przykład podczas snu. Praktyczne zapięcia umożliwiają też szybką zmianę pieluszki, a dodatkowo dolna część ubranka pomaga utrzymać w odpowiednim miejscu pampersa, co jest szczególnie istotne w przypadku ruchliwych maluszków.

A oprócz tego, niemowlęce body z ładnymi nadrukami, naszyciami czy koronkowymi wstawkami, sprawiają, że nasze małe dziewczynki wyglądają jeszcze śliczniej i po prostu… słodko!

Na co zwracać uwagę wybierając body dla niemowlaka?

Wybierając body dla niemowlaka należy zawsze pamiętać o tym, że jego skóra jest bardzo delikatna i wymaga tego, by otaczać ją oddychającymi i naturalnymi materiałami. Nie bez znaczenia jest też rozmiar ubranek – nie powinny one krępować ruchów i być zbyt obcisłe.

Chociaż nasze maluszki ślicznie wyglądałyby w bodziakach z pięknymi, dużymi aplikacjami, guzikami czy ozdobnymi zamkami, lepiej jednak ich unikać. Komfort dziecka jest najważniejszy, a wypukłe elementy mogłyby wbijać się w delikatną skórę, pamiętajmy bowiem o tym, że maluchy dużo czasu spędzają leżąc na brzuszkach.

Body niemowlęce dla dziewczynek w zestawach

Co prawda dzieciom do pewnego wieku jest wszystko jedno co mają na sobie, byleby tylko było wygodne i zapewniało im komfort termiczny, jednak nie ukrywajmy, ślicznie ubrane maleństwo jest dumą rodziców i cieszy oko każdego patrzącego. Dlatego świetnym rozwiązaniem, na przykład na prezent dla maluszka, mogą być body niemowlęce zakupione w zestawie z opaską, spodenkami, czapeczką, chustką lub  skarpetkami.

Ciekawym rozwiązaniem dla dziewczynek są też body połączone z spódniczką czy doszytą falbanką, wystarczy dobrać do nich spodenki, rajstopki czy w przypadku ciepłej pogody skarpetki i opaskę i już mamy zestaw godny małej miss!