Gdy jest się rodzicem, chce się możliwe najlepiej dla swojego dziecka. Często za wszelką cenę stara się zapewnić mu to, czego nie miało się samemu, będąc dzieckiem. Nic zatem dziwnego, że gdy rodzic słyszy w telewizji lub radiu liczne reklamy, które zachwalają kaszki dla niemowląt, czym prędzej udaje się do sklepu, aby taką właśnie kaszkę nabyć. Czy jest to jednak dobry pomysł i czym właściwie kaszki dla dzieci różnią się od tych, które przeznaczone są dla dorosłych?

Dlaczego warto podawać dziecku kaszki?

Kasze powinny jeść nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Wszystko z tego powodu, że są one źródłem błonnika, węglowodanów, ogromnej ilości witamin, minerałów i białka. Dzięki temu posiłek oparty na takiej kaszce jest pełnowartościowy i zapewnia sytość na wiele długich godzin. Z tego powodu idealnie nadaje się np. na śniadanie – https://www.bdsklep.pl/dziecko/produkty-spozywcze-2/kaszki-i-kleiki-2 .
Niestety kaszki mają to do siebie, że im bardziej są przetwarzane, tym więcej tracą swoich wartości odżywczych. A to powoduje, że dla dziecka paradoksalnie najlepiej sprowadza się kaszki dla dorosłych, które nie są poddane tak dużej obróbce, jak te przeznaczone dla dzieci.

Czy kaszki bezmleczne to strata pieniędzy?

Czy zatem kaszki, które przeznaczone są typowo dla dzieci i specjalnie dla nich opracowane, są tylko stratą pieniędzy, a może nawet zagrożeniem dla zdrowia malucha? Nic podobnego. Co prawda nie powinny być one wykorzystywane jako pełnoprawny posiłek, lecz bardziej jako uzupełnienie diety malucha. Ich głównym celem jest zapewnienie rodzicom wygody, dlatego też poddawane są one tak dużym procesom obróbki przez producenta, by rodzic mógł podjąć jak najmniej środków i czynności do ich przygotowania. Nie mniej kosztem oczywiście wartości odżywczych.
Wniosek jest zatem prosty. Kaszki jak najbardziej powinny być podawane dziecku, lecz jeśli miałoby to być jako pełnoprawny posiłek, zdecydowanie lepiej wybrać te dla dorosłych.