Namioty tipi dla dzieci cieszą się rosnącą popularnością. Przedmioty z tej kategorii pojawiają się w wielu domach, budząc zadowolenie dzieci i rodziców. Takie akcesoria posiadają wiele zalet. Doceniane przez pociechy w różnym wieku, zapewniają im własną, bezpieczną strefę do zabawy lub odpoczynku. Bogata oferta umożliwia zakup różnorodnych wzorów i rodzajów produktów z tej kategorii. Na co zwrócić uwagę wybierając tipi dla dziecka?

Rodzaj materiału i kolorystyka

Namioty z tej kategorii tworzone są na wzór prawdziwych, indiańskich tipi. Dlatego też bardzo często posiadają drewniane stelaże. Istotny jest rodzaj materiału, który tworzy płachtę akcesorium. Zaleca się wybierać elementy stworzone z surowców naturalnego pochodzenia. Do najbardziej popularnych należą modele bawełniane. Decydując się na taki produkt można mieć pewność, że przedmiot nie będzie toksyczny. Nie powinien również wywoływać żadnych uczuleń. Należy jednak upewnić się, że gadżet posiada atesty i certyfikaty świadczące o możliwość bezpiecznego wykorzystywania przez najmłodszych.

Warto wziąć pod uwagę również kolorystykę namiotu. Tipi ma być zarówno miejscem zabaw, jak i bezpieczną strefą umożliwiającą relaks i wyciszenie. Warto więc decydować się na elementy w stonowanych barwach. Intensywne kolory takie jak żółty i pomarańczowy wpływają na organizm energetyzująco. Jeżeli dziecko ma odpoczywać w swoim namiocie lub ucinać sobie w nim popołudniowe drzemki, lepszym wyborem będzie produkt w spokojnych odcieniach. Wiele dostępnych na rynku namiotów tipi posiada kolor kremowy, beżowy lub szary.

Które tipi wybrać?

Modele w stonowanych barwach mogą również posiadać ciekawe wzory. W sklepie MrBobas dnaleźć można namioty tipi, których wygląd nawiązuje do indiańskich pierwowzorów. W bogatej i zróżnicowanej ofercie pojawiają się elementy z motywami lasu i namalowanymi zwierzątkami. Możliwe jest również odnalezienie namiotów w marynarskie wzory lub ozdobionych falbankami. Poszukując modelu dla kilkuletniego dziecka, warto dopasować jego wygląd do gustu pociechy. Dobrym pomysłem będzie wybranie namiotu wspólnie. Kupując tipi niemowlakowi należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby wzory nie były zbyt jaskrawe. Odpowiednim wyborem będzie prawdopodobnie tipi, w którego wnętrzu nie jest zbyt ciemno. Warto również dopasować gadżet do wystroju pomieszczenia.

Odpowiednio dobrane tipi z pewnością stanie się akcesorium uwielbianym przez dzieci. Bogata i zróżnicowana oferta umożliwi znalezienie trafionego podarunku dla każdego malucha.