Pojawienie się dziecka na świecie to duża zmiana w życiu rodziców. Ważne jest, aby do tej rewolucji jak najlepiej się przygotować, choćby poprzez wcześniejsze skompletowanie wyprawki dla pociechy. Co powinno się w niej znaleźć?

Najważniejsze elementy wyprawki

smoczek-dla-dziecka

Rzecz jasna w pierwszej kolejności należy kupić wygodne wózek oraz łóżeczko dla maluszka. Ważny jest również zakup pościeli oraz ubranek dla dziecka. Konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał z jakiego wykonane są te rzeczy, warto stawiać przede wszystkim na naturalne tkaniny, które nie uczulą i nie podrażnią skóry maluszka – dobrze sprawdzi się len oraz dobra jakościowo bawełna. Dobrze również zawczasu zaopatrzyć się w smoczki, które pozwolą na łatwiejsze uspokojenie dziecka.

Jaki smoczek wybrać?

Wybór smoczka nie jest łatwy, ponieważ na rynku można znaleźć wiele modeli. Warto zainteresować się ofertą Lovi smoczków, które są wykonane z silikonu. To ich duża zaleta, gdyż nie uczulają malca, ponadto są stosunkowo twarde, trudno zatem je przegryźć czy uszkodzić w inny sposób, a tym samym wymagają rzadszego wymieniania niż na przykład smoczki kauczukowe. Dodatkowo Lovi smoczki mają kształt brodawki, dzięki czemu działa na malca uspokajająco. W sklepach można znaleźć wiele modeli smoczków w różnych kolorach, zatem każdy rodzic z pewnością znajdzie egzemplarz, który będzie dobrze działał na malce, jednocześnie ładnie wyglądając.