Nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda „zarażenia” dzieci pasją, zainteresowaniem daną dziedziną. Już od lat na rynku dostępne są zabawki (czy nawet całe zestawy zabawek) nawiązujące tematycznie do chemii (kto nie słyszał o zestawach dla małych chemików?), medycyny (mini-kitle i plastikowe stetoskopy można znaleźć w zestawach małego chirurga czy małego dentysty) oraz… języka. Najpopularniejszym z języków, który chcielibyśmy zaszczepiać w naszych pociechach jest – oczywiście – język angielski. I tutaj producenci materiałów edukacyjnych oraz zabawek nie zawiedli konsumentów: na rynku znaleźć można całe mnóstwo pomocy dydaktycznych dla najmłodszych, które poprzez zabawę tak naprawdę uczą języka angielskiego!

Zalety nauki języka angielskiego od wczesnego dzieciństwa


Nauka języka angielskiego dla dzieci (https://edoo.pl/angielski-junior/) niesie za sobą mnóstwo korzyści. Między innymi:
– pozwala opanować dzieciom podstawy języka obcego na wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu w późniejszym czasie szybciej przyswajają one nową wiedzę oraz robią postępy; co więcej, wg danych statystycznych osoby, które już jako dzieci używały języka obcego, jak osoby dorosłe szybciej uczą się innych języków
– pomaga ćwiczyć i rozwijać mózg maluszka,
– zaszczepia w małym uczniu zainteresowanie językami obcymi – a jak wiadomo znajomość języków to ogromny atut w dzisiejszym świecie.

Koszt nauki języka angielskiego dla dzieci


Ceny kursów języka angielskiego różnią się w zależności od kursu oraz regionu, w którym maluszek mieszka. Pozostałymi czynnikami wpływającymi na ostatecznie cenę nauki języka angielskiego są:
– wiek dziecka,
– częstotliwość, z jaką miałyby odbywać się zajęcia,
– godziny, w których mały uczeń jest dyspozycyjny (z reguły godziny wczesnopopołudniowe są najbardziej „rozchwytywane” i z tego powodu również najdroższe).