Jeszcze kilka dekad temu najmłodsi ze stresem radzili sobie poprzez ssanie palca. Szczęściem jednak okazały się opatentowane smoczki, które dla współczesnych maluchów są najlepszymi przyjaciółmi, z którymi lubią spędzać każdy dzień, od pierwszych tygodni swojego życia.

Ze smoczkiem zwiedzać świat

Odkrywanie świata w pierwszym roku życia jest niezwykle ważne w rozwoju każdego dziecka, ale wiąże się z wieloma bodźcami, które nieraz wywołują u pociechy spory stres. Smoczki stanowią odrobinę komfortu w codziennych wyzwaniach i pozwalają odreagować napiętą sytuację przez odruch ssania, który kojarzony jest z bezpieczeństwem matczynej piersi. Wraz jednak ze wzrostem dziecka, smoczek musi być dopasowany do jego ust, dlatego projekty wszystkich marek dziecięcych akcesoriów, proponują różne rozmiary ustników, dopasowanych do etapów rozwoju.

Różne smoczki wspólna jakość

Jak każdy dorosły człowiek, tak i dziecko już od pierwszych chwil życia ma swoje indywidualne preferencje. Dlatego też smoczki to cała gama różnych produktów, dopasowanych do potrzeb każdej jednostki. Wrażliwa skóra lub różny układ jamy ustnej, wymuszają na dziecięcych akcesoriach, aby te spełniały wszystkie kryteria, dlatego w ofertach producentów np. w sklepie Bebito można znaleźć smoczki uspakajające, ortodontyczne, do skóry problematycznej oraz zwyczajne klasyki. Wspólnym mianownikiem wszystkich produktów jest natomiast certyfikowana jakość wykonania.

smoczek niemowle