Sensoryczne doznania są dla dzieci niezbędne. Dlatego też producenci tworzą coraz to nowy asortyment, który urozmaici zabawę jak też nada motywacji do wykreowania czegoś nowego. Ultra plastelina jest właśnie tym, co dzieciaki pokochają od pierwszego dotknięcia – tu wszystko jest możliwe.

Rozwój zdolności manualnych

Dzieci uwielbiają coś lepić, jednakże ultra plastelina bebito została stworzona po to, aby ją ugniatać. A ugniatać można na wiele sposobów – czy to wytworzenie słodkiego misia, a może samo ugniatanie po to, aby pojawiały się pęcherzyki powietrza, które pękają niczym folia bąbelkowa? Wszystko to jest do osiągnięcia. Różnorodni producenci oferują wiele rodzai ultra plasteliny, czyli:

ultra plastelina rozowa
  • świecąca w ciemności,
  • zmieniająca kolor,
  • klasyczna,
  • metaliczna.
    Całość zapakowana jest w wygodne pudełeczka – okrągłe i płaskie puszki, z których łatwo jest wyciągnąć jednolitą masę.

Kolorystyka ma znaczenie

Ostatnim aspektem jest kolor, a tych nie brakuje. Dostępna jest zatem cała paleta barw tak, by każde dziecko mogło odnaleźć swój ulubiony róż czy też wyrazistą zieleń. Jeśli chcemy poprawić zdolności manualne lub po prostu pragniemy zainwestować w pewną zabawkę to ultra plastelina sprawdzi się pod każdym względem. To także element odstresowujący, więc nawet w czasie oglądania bajki dziecko będzie mogło mieć pod ręką coś, co zajmie ręce i wpłynie na poprawny rozwój już od 3. roku życia.